Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / SkÃ¥l 16557097



*

nr 1655 7097


Helene Fahl

(f. 1957), Sverige


Skål, Keramik, relief med snäckor. Diameter: 37 cm


Helene Fahl, svensk konstnär född 1957.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 november 2024
kl 18:23:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/11 10:26:56 1      200 kr
2/11 15:50:03 2      150 kr
2/11 15:50:03 1      200 kr (Budbetjänt)
2/11 15:50:08 2      250 kr
2/11 18:30:56 1      500 kr
3/11 18:58:30 3      350 kr
3/11 18:58:30 1      400 kr (Budbetjänt)
3/11 18:58:47 3      450 kr
3/11 18:58:47 1      500 kr (Budbetjänt)
4/11 12:09:20 4      Vinnande bud
4/11 12:10:04 4      justering av budtak
4/11 12:10:39 4      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Helene Fahl

Helene Fahl, svensk konstnär född 1957.

Läs mer om Helene Fahl
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: helene fahl keramik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer relief med snäckor skål svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imariedekor. Diameter: 28. 5 cm, höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:41
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:53
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8256 InsatsskÃ¥lar
    glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:59
  • 8280 Karaff
    + fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:36




Ladda ner broschyr